Alüminyum Panel Roof
17 May

Zip Perde Nedir? Zip Perde Kullanımının Avantajları Neler?

Zip İngilizcede fermuar anlamına gelen ve bazı alanlarda dilimize geçmiş olan kelimelerden bir tanesi. Motorlu perde sistemleri de zip kelimesinin kullanıldığı alanlar arasında yer alıyor. Birçok farklı alanda kullanılan zip perdeler sundukları avantajlar ve şık görünümleri ile birlikte dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

Açık alanların mevsimsel etmenlerden korunabilmesi adına üretilen, yan kısımların istenen seviyede kapatılması ve bu şekilde korunmasını sağlayan perdeler zip perde olarak isimlendirilmektedir. Açık alanların üst kısımları tavan sistemleri ile kapatıldıktan sonra yan kısımları da zip perdeler ile kapatılmaktadır. İstendiğinde tamamen açılabilen bu perdeler motorlu sistemleri ile kolayca kapanarak korunaklı bir alan ortaya çıkarırlar.

Zip Perde Kullanımının Avantajları Neler?

Zip perdeler her geçen gün daha farklı alanlarda kullanılmaya başladı. Özellikle kafe ve restoran gibi işletmelerin vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesi haline geldi. Kapalı alanlarda tütün ürünlerinin kullanımının yasaklanmasının ardından açık alanlarda daha önemli bir hal alırken zip perde teknolojilerinin de önemi arttı. 

Zip perdelerin en önemli avantajı açık alanları istendiğinde kapalı bir alana çevirip korurken istendiğinde açarak tütün ürünlerinin kullanılabildiği bir alana dönüştürmesidir. Bunun yanı sıra motorlu yapısı ile birlikte açılıp kapanma aşamasında hiçbir zorluk ortaya çıkarmaz. İstenen düzeyde indirilip o düzeyini koruyacak seviyede tutulabilir. Tercih tamamen size kalacaktır. 

Zip perdelerde kullanılan özel kumaşlar yağmur ve kardan kesinlikle etkilenmezler. Güneş ışınlarına maruz kaldığında solma ya da benzeri sorunlar ile karşılaşmaları söz konusu değildir. Hiçbir zaman yağmur ve kar sularının iç kısma geçişine izin vermemektedirler. Ayrıca özel dokusu sayesinde perdenin içerisindeki kişiler perdeler kapandığında dahi dışarıyı görmeyi başarırlar. Ancak dış kısımdan içeriyi görmek oldukça zordur. 

İstediğiniz Renkte Zip Perde Tercih Edin

İşletmelerin kurumsal bir yapıya bürünmesi son derece önemli. Bunun olabilmesi için birçok işletme kendine has bir renk belirliyor. İşletmenin birçok kısmında bu renk hakim olurken zip perde teknolojisinde farklı renk tercihlerinin olması da bu aşamada değer kazanıyor. İstediğiniz her renkte zip perdeleri talep edebilir ve satın alabilirsiniz. 

Call Now ButtonHemen Ara
Yardım istermisiniz? Aktif