tente fiyatları
21 Haz

Tenteler evler, işyerleri, oteller ve daha birçok yaşam alanı için son derece önemli hale geldi. Küresel ısınmanın etkisi ile birlikte mevsimlerde yaşanan kaymalar hiç beklenmedik anda yağmurların bastırmasına ya da kar tanelerinin düşmesine sebep olabiliyor. Yağmur ve kar sularından korunmak için atılabilecek en doğru adım ise bir tente satın almak.

Kullanılacak alan ne olursa olsun uygun bir tente çeşidi bulunduğu takdirde maksimum koruma sağlanabilecektir. Tenteler arasında araştırmalar yapılmadan alınacak olan ürüne karar verilmemesi gerekir. Tente fiyatları önemli kriterlerden bir tanesi olsa da ilk kriter kullanım alanına uygunluktur. Sonrasında fiyat farklılıklarına sebep olan etmenler karşılaştırılarak doğru ürünler satın alınabilir. 

Tente Çeşitlerinin Fiyat Üzerindeki Etkisi

Tente alışverişlerinde karşınıza çıkan minimum ve maksimum fiyatlar arasında inanılmaz farklar olabiliyor. Aynı görevi görmesi için üretilmiş ürünlerde bu kadar ciddi seviyede farkların olması sizleri şaşırtabilir. Ortaya çıkan farkların ilk sebebi tentenin çeşidi. Tentelerin çeşitlerindeki değişimler maliyetini değiştirdiğinden direkt olarak satış fiyatlarında da değişimler yaşanıyor. 

Sabit tenteler en düşük fiyatlarla sunulan ürünlerdir. Herhangi bir ekstra özelliği olmayan ve tek bir kenarından yapılara monte edilen bu tenteler son derece uygun fiyatlardan alıcı bulur. Tenteye eklenen her özellik tente fiyatları üzerinde değişimlere sebep olacaktır. Açılır kapanır tenteler biraz daha pahalı olur. Uzaktan kumanda ile bu işlem yapılabiliyorsa maliyet biraz daha artacaktır. 

Tentelere Eklenen Ekstra Özelliklerin Fiyatlara Etkisi

Tente çeşitleri belirlenmiş olsa da tentenin teknik özelliklerinde bazı değişiklikler yapılabilir. Tentelerin karşımıza çıkan en komplike hali pergola sistemlerdir. Pergola sistemleri sahip oldukları özellikler ile birlikte muhteşem ürünlerdir. Fiyat olarak da diğer tente çeşitlerinin üzerinde yer alır. Pergola sistemleri arasında yapılan kıyaslamalarda da farklılıklar ortaya çıkarken bunun sebebi ekstra özellikler olacaktır. 

Pergola sistemleri uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Eğer sisteme yağmur sensörü dahil edilirse maliyet biraz daha artar ve tente fiyatları yükselir. Pergola sistemlerinin alt kısmına ışık kaynakları konduğunda mekanın aydınlatması için ekstra bir harcama yapılmaz. Eklenen bu özellik de tente fiyatlarının artmasına sebep olacaktır. 

Tente Alışverişlerinde Tercih Edilen Adreslerin Fiyatlara Etkisi 

Tente satışını gerçekleştiren çok sayıda firma bulunuyor. Alışveriş için firmalar ile iletişime geçen kişilerin tüm aşamaları araştırması ve firmalar hakkında ayrıntılı bilgiler toplaması çok mümkün değil. Genellikle kullanıcılar kendilerine yakın olan firmalar arasından bir seçim yaparak alışverişlerini tamamlıyorlar. 

Tente satın alırken tercih edilecek olan adresler tente fiyatları üzerinde büyük etkilere sahip. Aracı firmaların sayısı ne kadar yükselirse fiyatlar da buna paralel olarak yükselecektir. Üretici firmalardan tente alışverişi yapılırsa fiyatların minimum seviyede olduğundan emin olunur. Ancak yurtdışından ithal edilen ve ülkemizde çeşitli aracılar sayesinde müşterilere sunulan ürünler her zaman daha yüksek fiyatlardan satışa sunulmaktadır. 

Call Now ButtonHemen Ara
Yardım istermisiniz? Aktif