ekonomik tente
21 Haz

Pandemi, döviz kurları, enflasyon derken birçok ürünün fiyatlarında artış meydana geldi. Tenteler de bu dönemde fiyatları artan ürünler arasında yer alıyor. Üretim aşamasında kullanılan malzemelerin fiyatlarındaki yükselmeler direkt olarak tente maliyetlerini de arttırdı. Bu durum tente satışı yapan firmaların da fiyatlarına yaşanan yükselişi yansıtmasını mecbur kılıyor. 

Tentelerdeki fiyat artışı yakın dönemde tentelere ihtiyaç duyan kişileri düşündürmeye başladı. İnsanlar çok daha uygun fiyatlarla tente satın alabilmenin yolunu arıyorlar. Tente fiyatları konusunda daha bilinçli bir davranış sergilenirse harcanan paralara karşılık daha kaliteli ürünlerin alınması mümkün olacak. Bunun için alışveriş aşamasında biraz daha özenli davranılması gerekiyor.

İhtiyaca Uygun Tente Seçimi Şart

Herhangi bir tente modelini incelerken bu modelin en iyi tente olduğunu söylemek mümkün değil. Tentenin en iyi olarak nitelendirilebilmesi için kullanım alanına en uygun olan tente olması gerekiyor. Evlerin balkonlarında kullanılacak olan tenteler ile 5 yıldızlı otellerin terasında yer alan restoranlarda kullanılacak tentelerin aynı olması beklenemez. Her iki tente de kullanım yerine göre en iyi tente olabilir. 

Tente alışverişi yapmadan önce ihtiyaçlarınızı ve tenteden beklentilerinizi belirlemeniz gerekiyor. Bunun sonrasında beklentilerinizi karşılayacak, tente fiyatları minimum düzeyde olan model ne ise o modele yönelebilirsiniz. Tentelerin kumanda ile açılıp kapanması yeterli ise yağmur sensörü bulunan bir model almanıza gerek yok. Evlerin balkonlarında ise elle açılıp kapanabilen ya da sabit duran tenteler de yeterli olacaktır. 

Üretici Firmalara Yönelin

Tente alışverişi yapabileceğiniz adreslerin sayısı oldukça fazla. Sizin için her biri aynı tarzda firma olsa da çok ciddi farklar ortaya çıkabiliyor. Bazı firmalar hem üretici hem de pazarlamacı firma olarak sektörde yer almakta. Bazıları ise yalnızca pazarlama aşamasında görev alıyor. İster istemez üretici firmalar aynı zamanda pazarlama işlemlerini de gerçekleştiriyorsa fiyatlar çok daha uygun düzeylerde olabilir. 

Teslimat ve montaj işlemleri için genellikle ekstra ücretler talep edilmez. Bu sebeple de üretici firmalar farklı şehirlerde dahi olsa bu firmalar ile iletişime geçerek siparişlerinizi verebilirsiniz. Böylece ödemeniz gereken tente fiyatları çok daha düşük seviyelerde olacaktır. 

Fiyat Performans Oranına Özen Gösterin

Tente satın alırken fiyat/performans oranına her zaman dikkat etmeniz gerekiyor. Tente için 1000 TL ödediğinizde o tenteyi 5 sene boyunca kullanacağınızı varsayalım. Eğer 2000 TL ödediğiniz tenteyi 15 sene kullanabiliyorsanız 2000 TL fiyatla satın aldığınız tenteler daha ekonomik ürünler olacaktır. Uzun vadede sizin kazançlı çıkmanızı sağlar. 

Satın alma işlemlerinde tente fiyatları incelenirken üretim aşamasında kullanılan malzemelerin de incelenmesi gerekir. Üretimde kullanılan malzemelerin kalitesi üst düzeyde ödenecek olan yüksek ücretler çok büyük sorunlar yaratmaz. Ancak kaliteli ürün satın almak isterken gereğinden çok daha fazla ödeme yapmamaya da dikkat etmeniz gerekiyor. 

Call Now ButtonHemen Ara
Yardım istermisiniz? Aktif