tente çeşitleri
22 Haz

Açık alanlarda zaman geçirmek herkes için son derece keyifli. Açık alanların havadar ve evlerden farklı yapısı insanların devamlı olarak kendisini açık havalara atmasına sebep oluyor. İşletmeler bu doğrultuda açık alanlar bırakmaların rağmen bu alanda yer alan malzemelerini ve alanları kullanacak olan misafirlerini en iyi şekilde korumalılar. Bunun için de tente kullanımı gerekli görülüyor. 

Evler ya da işyerlerinde tente kullanımı son derece yaygın.
Kullanılan tente çeşitleri incelendiğinde ise çok sayıda farklı seçeneğin karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. 2021 senesi itibariyle tercih edilebilen tente çeşitlerini;

  • Mafsallı tente,
  • Motorlu tente, 
  • Otomatik tente, 
  • Körüklü tente, 
  • Kasetli tente,
  • Çift açılır tente,
  • Pergola tente, olarak sıralamamız mümkün. 

Tente Çeşitleri Arasından Karar Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tente çeşitlerinin fazla olması karar verme aşamasında çok ciddi zorluklar çıkarabiliyor. İnsanlar sürekli olarak tente alışverişi yapmadıkları için tente çeşitleri karşılarına geldiğinde hangi ürünü tercih edeceklerini bilemiyorlar. Tente seçenekleri arasından doğru ürünler seçilmezse hem alınan verimin düşmesi hem de harcanan paranın artması söz konusu olacaktır. Bu sebeple verilecek olan kararlar son derece önemli olur. 

Tente çeşitlerinde her zaman ihtiyaca uygun ürünler alınması gereklidir. İhtiyacınızı net bir şekilde belirledikten sonra bu ihtiyacı karşılayan tenteler arasından bir seçim yapabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayamayan ancak ekonomik olan bir tenteyi almanız paranızın boşa gitmesi anlamına gelecektir. Benzer bir şekilde ihtiyacınızdan fazlasını aldığınızda da ödediğiniz paralar boşa gitmiş olur. 

Tente Çeşitlerinin Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Her üründe olduğu gibi tentelerde de fiyatı belirleyen en önemli etmen maliyet. Tenteler ne kadar yüksek maliyetler ile üretilirlerse satış rakamları da o kadar yüksek seviyelerde seyrediyor.

Mafsallı tenteler duvarlara monte edilen ve genellikle sabit bir yapıda olan tentelerdir. Minimum maliyete sahip oldukları için satış fiyatları uygun seviyede olur. Pergola sistemleri ise otomatik olarak açılıp kapanabilen, istenen seviyede durdurulan, kendi ışıklandırma sistemleri olan ve çok daha estetik bir görüntüye sahip olan ürünlerdir. Doğal olarak maliyeti ve satış rakamları da daha yüksek seviyede seyreder. 

Satın alma işlemlerinde tüm ürünlerin fiyatını almanız sizin için önemli. Sonrasında tente çeşitleri arasından kararınızı verebilirsiniz. İhtiyacınız olan tenteyi net bir şekilde analiz edeceğiniz için fiyatlar sizin için ikinci planda kalacak. 

Tente Alışverişi Nereden Yapılmalı?

Mevsim şartlarının oldukça zorlayıcı olması sebebiyle ülkemizde tente kullanımı oldukça yoğun. Talebin olması sebebiyle satış işlemlerini gerçekleştiren firmaların sayısı da en üst seviyelerde seyrediyor. 

Tente alışverişi yaparken üretici firmalara yönelmek en doğru seçenek olabilir. Bir yandan tüm tente çeşitleri üretici firmalar tarafından sunulabilir. Bir yandan da fiyatlar her zaman satış işlemlerini gerçekleştiren firmalara göre daha ekonomik seviyelerde olacaktır. 

Call Now ButtonHemen Ara
Yardım istermisiniz? Aktif