tente fiyatları
24 Haz

2020 senesinde başlayan ve 2 yıl boyunca yakamızdan düşmeyen pandemi dönemi yaşam standartlarımızda çok ciddi değişikliklere sebep oldu. Evlerimizdeki açık alanların ne kadar değerli olduğunu çok daha net bir şekilde anladık. Eski dönemde eşyalarımızı depoladığımız balkonlar bir anda yaşam alanımızın en önemli parçaları haline geldi. 

Balkonlar gibi bahçelerde önemini katbekat arttıran alanlar arasında yer aldı. Hepimiz bahçelerimizde daha rahat ve konforlu bir şekilde zaman geçirebilmek adına alışverişlerimizi yapmaya başladık. Bahçelerde bir yaşam alnı oluşturulmak isteniyorsa ilk alınacak ürün olarak bahçe tentesi gösterilebilir. Hem yaz hem de kış aylarında korunabilmek ve bahçede zaman geçirebilmek adına satın alınan bahçe tenteleri artık çok daha profesyonel seçenekler arasından seçiliyor. 

Balkon Tenteleri İle Bahçe Tentelerini Ayırmak Gerekli

Balkonlarda kullanılacak olan tentelerde genellikle ekstra özellikler aranmıyor. Tentelerin elle açılıp kapanabiliyor olması balkonlar için yeterli bir hizmet. Ancak aynı durumun bahçeler için de geçerli olduğunu söylemek oldukça zor. Bahçelerdeki alanlar çok daha büyük olduğundan tentelerin elle kontrolü oldukça zor olabilir. Bu sebeple de motorlu tente modellerine geçiş önem arz eder. 

Sahip olduğunuz bahçeleri muhteşem bir yaşam alanı haline getirmek için bahçe tentesi satın almak istiyorsanız karşınızda birkaç farklı seçenek olacak. İlk olarak çift açılır tenteleri tercih edebilirsiniz. Bu tente modelleri herhangi bir sabit yapıya ihtiyaç duymadan açık alanları koruma altına almak amacıyla kullanılacaktır. Yapıya monte edilebilecek bir durum söz konusu ise motorlu tenteler doğru bir tercih olur. 

Bahçede Bulunan Tüm Ürünler Koruma Altında 

Tente satın alırken yalnızca sizlerin güneşten ya da yağmurdan korunması için bir alışveriş yaptığınızı düşünmeyin. Tercih edeceğiniz tente modelleri bahçede yer alan tüm ürünleri koruma altına alacaktır. Bahçelerde zaman geçirmek adına alacağınız bahçe mobilyaları da bahçe tentesi sayesinde koruma altında olur ve çok uzun süre kullanılabilir. 

Bahçe mobilyaları her zaman güneş ışınlarına ve yağmura karşı dayanıklı olarak tasarlanır. Ancak ne kadar dayanıklı olsa da bir süre sonra renginde ağarmalar meydana gelecektir. Uzun süre yağan yağmurlar sonrasında bahçe mobilyalarının ıslak kalması yapısında çeşitli bozulmalara sebep olur. Bütün bu sorunlardan kurtulmak ve alınan ürünleri ömür boyu kullanmak adına tente modelleri arasından tercihler yapmanız çok önemli. 

Kış Ayları İçin Kış Bahçesi

Bahçenizi kış aylarında da kullanmak istiyorsanız alacağınız tenteler yeterli olmaz. Tam anlamıyla bir kapalı ortam yaratmadan kış şartlarından korunmak mümkün değildir. Bu aşamada kış bahçesi devreye girer. Cam malzemenin ağırlıklı olarak kullanıldığı kış bahçelerinin üst kısımları pergola sistemleri ile kaplanacaktır. 

Kış bahçesi üretiminde kullanılacak olan giyotin camlar ya da pergola sistemleri ortamı çok daha kullanışlı bir hale getirir. Yaz aylarında bahçe tenteleri yeterli olsa da kış aylarında kış bahçesi kullanımı en doğru tercih olacaktır. 

Call Now ButtonHemen Ara
Yardım istermisiniz? Aktif