çift açılır tente
28 Haz

Tente çeşitleri her geçen gün artış gösterirken karşımıza çok farklı tente tasarımları çıkabiliyor. Çift açılır tente de uzun süredir birçok alan için en doğru seçim konumunda. Tasarım olarak yeterince şık bir duruş sergileyen bu tenteler aynı zamanda oldukça kullanışlı. Çok geniş bir alanın güvenli bir şekilde koruma altına alınmasında en doğru seçeneklerden bir tanesi. 

Çift açılır tenteler özel iskeleti ile birlikte yerde duran ve her iki yana doğru açılabilen ürünlerdir. Oldukça geniş bir açıklığı bulunur. Böylece çok geniş alanları koruma altına alabilir. Eğer metrekare sıkıntısından bahsedilmeyen bir yer söz konusu ise bu tenteler en doğru seçenek olabilir. Yerde konumlandığı için dar bölgelerde kullanımı zor olabilmektedir.

Bahçelerde Çift Açılır Tente Kullanımı

Çift açılır tentelerin kullanım alanlarının ilk sırasında bahçeler yer alır. Bahçelerde metrekare sıkıntısı hiçbir zaman olmaz. İnsanlar alanı olabildiğince rahat bir şekilde kullanmaktadır. Durum böyle olunca çift açılır tente için de muhteşem bir alan ortaya çıkar. Bahçelerini uzun zaman geçirilebilen bir hale getirmek isteyen kişiler için harika bir seçim olacaktır. 

Açık hava düğünlerinin yapıldığı bahçelerde de kullanımı söz konusu olur. Masaların arasında konumlandırılan bu tenteler yalnızca istenen zamanda açılacağından çok kullanışlıdır. Gündüz düğünlerinde güneşten korunmak için tenteler açılır. Akşam saatlerinde ise yağışsız günlerde tente kullanımına gerek olmayacağından kapanır ve tam bir açık hava düğünü ortamı oluşturulabilir. 

Montajın Mümkün Olmadığı Alanlarda Çift Açılır Tente Kullanımı

Mafsallı tenteler ya da pergola sistemleri kullanılırken yapıların kendisine de ihtiyaç duyulur. Tentelerin ana iskeletleri yapıya monte edilecek ve bu şekilde güvenlik sağlanacaktır. Eğer pergola sistemlerinde çok geniş bir alan koruma altına alınacaksa ekstra direktler kullanılabilir. Ancak yapıdan yardım alınması şart olacaktır. 

Bahçeler gibi yapıdan uzaklaşılan alanlarda ise kullanılabilecek tente çeşitlerine sınırlama gelecektir. Restoranlar, kafeler ya da çay bahçelerinde masaların konumlandırıldığı alanlar yapıdan uzaksa bu alanlarda çift açılır tente kullanımı en doğru karar olur. Herhangi bir alana bağlanmıyor olsa da güvenli bir biçimde insanların korunaklı bir alana sahip olmasını sağlayacaktır. 

Mobil Özellikli Çift Açılır Tente Çeşitleri

Çift açılır tentelerin en önemli özelliklerinden bir tanesi mobil özellikte olmalarıdır. Tenteler yapılarak monte edildiğinde herhangi bir şekilde hareket ettirilemezler. Yalnızca açılıp kapanma eylemi gerçekleştirilebilir. Tentenin yerinde bir değişiklik yapmak söz konusu olmaz. Çift açılır tenteler ise yerde konumlandığından mobil özellikte olmaktadır. 

Üreticiler çift açılır tente üretimi sırasında tekerlekli ürünleri tercih ederler. Böylece tenteler istenilen alana doğru rahatlıkla taşınabilir. Birçok işletme için mobil bir tenteye sahip olmak muhteşem bir ayrıcalık olacaktır. Birçok farklı alana tente kurulumu yerine tek bir tente ile ihtiyaçların karşılanması mümkün olur. 

Call Now ButtonHemen Ara
Yardım istermisiniz? Aktif