pergola tente sistemleri
25 Haz

Tente dendiğinde geçmiş yıllarda farklı renklerdeki kumaşlar kullanılarak imal edilen ürünler akla gelirken artık pergola sistemleri geliyor. Tentelerin en gelişmiş hali olan bu sistemler kış bahçelerinden kafelere, otellerden restoranlara kadar birçok farklı alanda kullanılmakta. Bu kadar çok tercih ediliyor olmasının sebebi tabi ki sunduğu avantajlar. 

Tentelerin hangi amaçla kullanıldığını ve kullanım alanlarına sunduğu avantajları biliyoruz. Ancak pergola sistemlerinin sahip olduğu ekstra avantajlar son derece önemli. Sunulan ekstra avantajlar çok daha ilgi çekici bir görüntü ortaya çıkarırken kullanım kolaylığı da sağlıyor. Pergola sistemlerinin sunduğu ekstra avantajlar konusunda bilgi sahibi değilseniz hiç vakit kaybetmeden araştırmalara başlamalısınız. 

Kendine Has Aydınlatma Sistemleri

İşletmelerin açık alanları bir yaşam alanı haline getirmesi için gereksinimleri bellidir. İlk olarak alanın üstünün açılır kapanır bir düzenekle kaplanması gerekir. Bunun yanında yan kısımların da camlar ile kaplanması ve manzaranın engellenmemesi gerekir. Son olarak da ışıklandırmanın kusursuz bir şekilde yapılması gerekli olacaktır. 

Bilindiği üzere ışıklandırmalar normal şartlarda tavanlarda konumlandırılırlar. Pergola sistemleri de bir tavan sistemi olarak kabul edilebilir. Pergola sistemlerinin üzerine avizelerin montajı mümkün olmadığından pergola sistemlerinin kendine has ışıklandırmaları yer alır. Bu ışıklandırmalar sayesinde işletmeler ekstra bir ışık kaynağı kullanmaya gerek duymazlar. Hem maliyet düşer hem de şık bir görüntü ortaya çıkar

Yağmur Sensörüne Sahip Olmaları

Tentelerin ve pergola sistemlerinin ana amaçlarından bir tanesi yağmurdan insanları ve eşyaları korumaktadır. Elle açılan tenteler bu görevlerini yerine getirene kadar altındaki insanlar ciddi şekilde ıslanabilir. Pergola sistemlerinde ise bu durum biraz daha profesyonel bir şekilde ilerler. Kumanda ile uzaktan kontrol edilen pergola sistemleri kısa süre içerisinde açılır ve yağmuru engellemeyi başarır. 

İşletmelerde yaşanan yoğunluk başlayan yağmurlar sonrasında direkt olarak müdahale edilmesini geciktirebilir. Böyle bir durum olduğunda işletmedeki insanlar ıslanacak ve işletmede zaman geçirmek çok zor bir hale gelecektir. Bunun önüne geçilmesi adına pergola sistemlerinin yapısında sensörler bulunmaktadır. Yağmur başladığı anda bunu fark eden pergolalar direkt olarak açılarak altındaki insanları yağmurdan korur. 

Cam Tavanlar İle Beraber Çalışabilmesi

Cam tavanlar da pergola sistemleri gibi popülerliğini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. İşletmeler gökyüzünün görüntüsünü tamamen kesmek istemedikleri için cam tavanları kullanmayı tercih ediyorlar. Cam tavan kullanımında güneş ışınlarını engellemek mümkün olmadığından bu ürünler pergolalar ile birlikte kullanılıyorlar. 

Pergola sistemlerinin cam tavanlarla birlikte çalışması hem çok şık hem de çok kullanışlı bir ürünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Güneşli günlerde pergola sistemlerinin becerilerinden fayda sağlanır. Yağmurlu ve karlı günlerde güneş rahatsız etmiyorsa cam tavan muhteşem bir manzara ortaya çıkabilir. İnsanlar tam anlamıyla açık alanda olduklarının farkına varabilirler. Böylece alanlar oldukça değerlenecek ve insanlar tarafından tercih edilecektir. 

Call Now ButtonHemen Ara
Yardım istermisiniz? Aktif