Otomatik Tente

İnsanlar günlük hayatlarında sürekli olarak iş yerlerine ve evlerine kapanmak zorunda kaldığı için boş zamanlarımı açık havada değerlendirmek isterler. Ancak bazı olumsuz hava koşulları insanların açık havada özgürce zaman geçirmesini engellemektedir. Bunun önüne geçilebilmek adına tenteler kullanılır. Farklı model ve ebatlara sahip tenteler sayesinde olumsuz hava koşullarının insanları etkilemesi engellenebilmektedir.

Tenteler, ilk üretilmeye başladığı dönemde elle kontrol edilebilen ürünlerdi. Belirli bir makara düzeni ile kurulan bu tentelerin açılması ve kapanması işlemi için insanlar enerji harcamak zorunda kalmaktaydı. Günümüzde çok büyük ebatlarda olmayan tenteler için hala bu seçenek tercih edilebilir. Ancak çok büyük ebatlara sahip tentelerin motor gücüyle açılıp kapatılması gerekmektedir. Bu tenteler otomatik tente olarak isimlendirilmektedir.

Otomatik Tentelerin Avantajları Nelerdir?

Tentelerinde motorlu ürünleri tercih eden kişiler bunun için biraz daha yüksek miktarda ücret ödemektedir. Kullanılan motorların maliyeti de eklendiği için fiyatların artması son derece normal karşılanır. İnsanlar ödeyecekleri farklı ücretin karşılığını alıp alamayacaklarına göre kararlarını vermektedir.

İlk olarak otomatik tente kullanan kişilerin hiçbir efor sarf etmesine gerek olmamaktadır. Kumanda ile uzaktan açılıp kapanabilir bir sistem kullanılır. Restoran ve kafelerde müşterilerin arasına girerek tentelerin elle açılıp kapatılması müşterilere rahatsızlık verebilmektedir. Ayrıca tenteleri kapalı olduğu durumlarda ani yağmurlar başladığında otomatik tenteler hemen açılarak insanların yağmurdan etkilenmesini engelleyecektir. Otomatik olmayan modellerde bu durum oldukça zor olur.

Otomatik Tenteler Nereden Satın Alınır?

Otomatik tentelerin uzun süre ve sorunsuz bir biçimde kullanılabilmesi için doğru adreslerden satın alınması gerekir. Kendine ait bir motor aksamı olduğundan piyasada çok değişken fiyatlara rastlamak mümkün olur. Birçok firma motor aksamını Avrupa’dan ithal eder ve yüksek bir bedel öder. Üzerinde tentelerin üretimini yapan firmalara belirli bir ödeme yapılması gerekir. Son olarak kendi kazançlarını ekleyen firmalar müşteriye ürünleri sunmaktadır.

Firmamız ise direkt olarak otomatik tente üretimi yapan firmalar arasında yer alır. Her gün Türkiye’ye onlarca tente satışı gerçekleştiren firmamız direkt olarak üreticiden halka hizmet vermektedir. Bu sebeple de fiyatlarımız olabilecek en uygun seviyelerde seyretmektedir.