kış bahçesi
kış bahçesi modelleri

BioClimatic

Yazın evin bahçesinde rahat bir şekilde eğlenebilirsiniz, koşabilirsiniz, yürüyüş yapabilirsiniz, toprakla iç içe olabilirsiniz. Kış geldiğinde soğuk ve yağışlı hava koşulları bu gibi imkanları kısıtlayabilir. İnsanların kış geldiği zaman zorlu hava şartlarından etkilenmemesi için geliştirilen kış bahçesi modelleri, müşterilerin yazın olduğu gibi kışın da temiz bir ortamda ve açık havada vakit geçirmelerini sağlıyor.

Ev ile bitişik olan kış bahçesi, bahçenin bir bölümüne yapılmaktadır. Dışarıdaki havadan etkilenmeyeceğiniz şekilde inşa edilen bu bahçe, olduğu ortama göre şekillenmektedir. İstediğiniz modelin inşa edildiği yapı sayesinde pek çok aktiviteyi yapmak mümkün olacak.

Kış bahçesi ile arkadaşlarınızla birlikte burada vakit geçirebilecek, aileniz ile beraber oturabileceksiniz. Kışın dışarıda yemek yemenin dahi mümkün olduğu bu alan sayesinde açık havada yemek yemenin hazzına varabileceksiniz. Çocuklarınız bu alanda oyun oynayabilecek, büyükler oturup sohbet edebilecek ve daha fazlası bu geniş alanda yapılabilecek.

Kış bahçesinin bazı özelliklerinden bahsetmek gerekirse kış bahçesi ısı yalıtımı sağlamaktadır. Bu da kışın soğuk günlerinden korunmayı sağlar. Kapalı ev ortamından bunalanlar için geliştirilen kış bahçesinin bir diğer özelliği ağırlıklı olarak camdan bir yapı olmasıdır. Bu da yağmur, kar, soğuk hava demeden her zaman açık havada manzara eşliğinde keyif yapabileceğiniz anlamına gelir. Uygun fiyat güvencesi ile sunulan ürünlerde genellikle PVC malzeme kullanılmaktadır. Kış bahçesinin bir diğer özelliği de bina ile bitişik bir şekilde yapılmasıdır. Bu sayede ev halkı binanın dışına çıkarken doğrudan kış bahçesine ulaşır. Zemin katta olan kış bahçeleri için bahçeye bir kapı da yapılmaktadır. Bu da bahçe ile eve girişin kolay olmasını sağlar.

Kış Bahçesinin Avantajları

Kış bahçesi almak isteyen müşteriler için pek çok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlardan en önemli olanı yaz kış bu alanda vakit geçirebilmenizdir. Yazın sıcak havalarda pencereleri açarak serinleyebileceğiniz bu ortam kışın sıcak bir alan sağlıyor. Tavanı açık modelleri bulunan kış bahçeleri, kışın güneşli günlerde daha sıcak bir ortam sunuyor. Güneşten cama yansıyan ışık, alan içerisinde sizi sıcacık bir ortam ile buluşturuyor. Bu sayede güneşli günlerde hem D vitamini gibi güneşin faydalarından yararlanabiliyorsunuz hem de sıcak bir alana kavuşmuş oluyorsunuz.

Kış bahçesinin müşterilere sağladığı bir diğer avantaj doğalgaz ve elektrik tasarrufudur. Kış günlerinde özellikle de güneşli günlerde bu ortamın ısınması, burada daha fazla vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Bu da evin içerisinde doğalgazın daha az aktif olmasını sağlayacağı için size de ekonomik açıdan katkı sağlar. Kış bahçesinin bir diğer avantajı doğrudan buraya girilebiliyor olmasıdır. Evdeki insanlar kış bahçesine girebilmek için ev ile bitişik olan kısımdan geçmektedir. Bu sayede dışarıya çıkma gereksinimi kalmıyor.

Kış bahçesinin sağladığı bir diğer avantaj misafirleriniz ile geçirebileceğiniz güzel bir ortamın oluşmasıdır. Bitkilerle süslenmiş, eşyalar ile donatılmış, yemek masasının bir köşede yer aldığı sıcak bir bahçede kim oturmak istemez ki? Aileniz ve arkadaşlarınız ile doyasıya vakit geçirebileceğiniz bu alan sayesinde daha keyifli olacak, kaliteli bir ortamda daha mutlu hissedeceksiniz.

Kış bahçesinin müşterilere sağladığı bir diğer faydası da ısı yalıtımının yer almasıdır. Isı yalıtımı sayesinde müşteriler sıcak bir ortamda ailesi ve misafirleri ile birlikte vakit geçirebilecek. Dışarının soğuğunu içeriye yansıtmayan bu alan sayesinde güzel zamanlar geçirmek mümkün. Kış bahçesi birçok model seçenekleri ile müşterilere kendi istedikleri bir model ile sunuluyor. Müşteriler en beğendikleri kış bahçesi modelini seçerek evi için inşa edebilir.

Kış Bahçesi Modelleri

Kış bahçesinin modelleri çeşitlilik göstermektedir. Müşteriler istedikleri gibi bir kış bahçesi alabilmek için birçok model arasından en doğru tercihi yaparak kendi evinin bahçesini buna göre tasarlayabilir. Modellerden bahsetmek gerekirse kubbe şeklinde olan, bina ile bitişik yapılan, tavanı açık olan, genel olarak camlı bir yapıya sahip gibi birçok model bulunmaktadır.

Kış bahçesinin en çok tercih edilen modeli bina ile bitişik olan model olarak karşımıza çıkıyor. Bu modelin sıkça tercih edilmesinin nedeni genel olarak müşterilerin kendi evine yaptırmak istemesidir. Müşteriler evine bitişik olarak yaptırdığı kış bahçesi ile dışarıya çıkmadan doğrudan bu alana erişmek ister. Evin bahçesindeki alana inşa edilen kış bahçesi kolay kurulumu ile kısa sürede hazır hale gelir.

Seçenekler arasında yer alan bir diğer model bahçeye kurulan, evden ayrı yapılan kış bahçesidir. Genellikle yuvarlağımsı bir şekilde tercih edilen bu model, bahçenin ortasında çevresi çiçeklerle ve ağaçlarla donatılmış bir şekilde yer alır. İçerisine pek çok eşya yerleştirilebilir. Müşterilerin tercihine göre üstü cam kaplamalı veya kapalı olabilir. Bu model de bazı kullanıcılar tarafından tercih edilse de insanların genel tercihi kışın sıcak alana hızlı geçiş sağlamak için ev ile bitişik olan model olmaktadır.

Kış bahçesi modelleri arasında yer alan bir diğeri ise üstü cam kaplamalı olan modeldir. Bu model sıkça tercih edilen tasarımlar arasında yer alıyor. Özellikle kış mevsiminde sıcaklığın güneşten gelen etkiyle daha çok yükselmesi için seçilen bu model, birçok ev sahibini memnun etmiş bulunmaktadır.

Kış Bahçesi Fiyatları

Kış bahçesi fiyatları oldukça uygun bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkıyor. Birçok modele ev sahipliği yapan kış bahçesi, müşterilerin isteğine göre farklı fiyatlandırmalar ile yer almaktadır. Fiyatları belirleyen etkenler arasında yer alan malzeme kalitesi, yapının ne kadar iyi olduğunu gösterir. Malzeme kalitesi arttıkça fiyatta da bir artış bulunur. Kaliteli malzemeden yapılma yapıları tercih etmek o ürünün daha dayanıklı olmasını sağlarken aynı zamanda uzun ömürlü kullanılmasında da önemli bir etkendir.

Kış bahçesinin fiyatlandırılmasında etkili olan bir diğer faktör işçilik kalitesidir. İşçiler yaptıkları çalışma ile kaliteli bir iş çıkarmaktadır. Özellikle bu işe uzun süre önce başlamış olanlar daha profesyonel ve daha hızlı bir şekilde bu işi halledeceği için daha fazla talep görür ve daha yüksek fiyata iş yapar. Yine de birçok firma en uygun fiyat ile hizmet vermeye çalışmaktadır.

Bu tür yapıların fiyatının belirlenmesinde yapı ölçüleri de önemli bir durum olmaktadır. Her binanın ölçüleri farklı olacağı için yapı ölçümleri firma tarafından yapılır ve en doğru fiyatlandırma ortaya çıkar. Her yapının uzunluğu, genişliği ve detayları hesaplandıktan sonra müşteriye bilgi verilir ve fiyat müşteriye sunulur. Müşterinin tercihine göre kış bahçesinde bazı düzenlemeler yapılabilir ve daha uygun fiyatlı bir teklif sunulabilir.

Kış bahçesi fiyatlarında etkili olan bir diğer konu modeller olmaktadır. Her modelin tasarımı, yoğunluğu ve işçilik detayları farklı bir fiyatlandırmaya sebep olur. Örneğin bazı modellerde kullanılan malzemeler ve detaylı bir şekilde düzenlemeler daha yüksek fiyata sahip olurken daha sade ve daha basit olanlar daha uygun fiyatlı olarak müşterilerin karşısına çıkmaktadır.

Her müşteri için bütçe dostu ürünler bulunmaktadır. Müşteriler kendi ekonomilerine en uygun modeli seçerek bu modeli binalarına ekleyebilir ve sonrasında kış bahçesinde güzel vakitler geçirebilir. İster sade, ister modern bir yapı tercih edin. Önemli olan seveceğiniz bir tarz olmasıdır.

Call Now ButtonHemen Ara
Yardım istermisiniz? Aktif