Bioclimatik Nedir
22 Haz

Havalandırma ve ışıklandırma işlemleri için özel cihazların kullanılmadığı ve doğanın sunduğu imkânlardan faydalanan düzenler bioclimatic olarak isimlendirilmektedir. İşletmeler müşterilerine olabilecek en iyi ortamı sunmak için bu sistemleri tercih etmeye başlamıştır. Özellikle açık alanların korunması için kullanılan pergola sistemlerinde bu teknolojiden faydalanılır. Böylece açık alanların havalandırılması ya da ışıklandırılması için doğadan yararlanılacaktır.

Bioclimatik Pergola Kullanımının Avantajları Nelerdir?

İşletmelerde açık alanların üst kısımları pergola sistemleri ile kapatılmaktadır. Normal şartlarda bu sistemler yalnızca kar, yağmur ya da güneş ışınlarından ortamı korumakla görevlidirler. Ancak pergolalar için düzenlenen bu yeni sistem ile birlikte birçok farklı işlem çok basit bir şekilde gerçekleşebilmektedir.

Çok özel bir şekilde üretilen bioclimaticpergola sistemleri hareketli panellerden oluşmaktadır. Normal şartlarda kapalı olan pergolaların panelleri döndürülerek kenarları yere dik gelecek bir pozisyona getirilir. Bu durumda hava ve güneş ışınları ortama girmeye başlayacaktır. Güneşin çok etkili olmadığı ve yağışın bulunmadığı anlarda pergola sistemleri bu şekilde kullanılabilmektedir.

Pergola sistemleri ortamların ışıklandırılmasında da büyük bir rol oynar. Kendilerine ait ışık sistemleri bulunduğu için ekstra aydınlatmalara gerek olmamaktadır. Rahatlıkla bu pergola sistemleri ile birlikte ortamlar aydınlatılabilir.

Bioclimatik
Bioclimatik

Mimari açıdan da muhteşem bir görüntü ortaya çıkarak ürünlerdir. Sürekli olarak müşterilerin üzerinde pergola sisteminin tamamen açılıp kapanmasına gerek olmaz. Yalnızca paneller döndürülerek ortam havalandırılabilir. Ayrıca bu ürünler sensörlü bir yapıda olduğu için yağmurun başlaması ile birlikte hemen kendisini eski haline getirerek altında bulunan insanları korumaya başlayacaktır.

Bioclimatic Pergola Sistemleri Nereden Alınır?

Böylesine üstün teknoloji ürünleri amatör firmalardan almak çok mümkün olmaz. Her zaman işlerinde başarılı firmaları tercih etmek gerekmektedir. İstanbul’da yer alan işletmeler bioclimaticpergola sistemlerini kullanmayı düşünüyorlarsa kesinlikle Arma Tente ile iletişime geçmelidir.

Teknolojiyi her zaman yakından takip etmeyi başaran Arma Tente bunu ürünlerine yansıtmayı başarmaktadır. Pergola sistemlerinde getirilen bu teknoloji ile birlikte işletmeler çok daha kaliteli bir ortam hazırlayabilirler. Firmamıza gelerek başvurular yapıldığı anda ekiplerimiz işletmelere giderek keşifleri yapacak ve hazırlanması gereken ürünleri belirleyeceklerdir. Sonrasında montaj işlemleri ile sunulan hizmet tamamlanır.

Call Now ButtonHemen Ara
Yardım istermisiniz? Aktif