18 Tem

İnşa edilen bir binada, tavana yangın alarmı, kamera, ışık yani aydınlatma tesisi, ses sistemleri, ısıtıcı veya soğutucu konmak istenildiğinde estetik açıdan tavana asılan tavana sabitlemiş olan bu araçlar görüntüyü bozmaktadır. Mekan ne kadar güzel tasarlanmış olursa olsun tavandan sarkan bir kamera ile mekanın bütün güzelliği bütün güzel tasarımı yok olmaktadır. Bu soruna çözüm olarak geliştirilen asma tavan normal binanın tavanının üzerine montaj edilerek yapılmaktadır. Görünüm açısından mekana göre ayarlandığından bir uyumsuzluk olmayacaktır ve tavana yerleştirilmek istenen araçları kapattığı için son derece estetik ve ferah bir kullanım sağlamaktadır. Oldukça fazla çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar kullanım alanlarına göre değişir ve sayısız model ve çeşit meydana gelmektedir. Alüminyum tavan da bu çeşitlerden en çok tercih edilenlerinden birisidir. Bu tavan nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını sizlerle paylaşalım.

Alüminyum Tavan

Alüminyum Tavan

Öncelikle alüminyum tavan uygulanacağı alanın kodunun alınması gereklidir. Kodu aldıktan sonra terazi denilen araçlar kullanılmaktadır. Lazerler ve hortum teraziyle kodları alınarak tavanın yapılacağı alanın köşelerine sabitlenmektedir. Taşıyıcı sistem, taş yünü ve metal gibi kaplamalardan oluşmaktadır. Bunların her birinin farklı uygulanışı, farklı malzeme kullanımı, farklı madde kullanımı gibi farklılıklar görülmektedir. Taşıyıcı malzemeler atıldıktan sonra ki iş ise alçıpan tavanda diğer malzeme 60 cm de bir klips kullanılarak taşıyıcı malzemeye sabitlenmektedir. Bu genel işlemlerin bitmesinin ardından boya işlemleri yapılmaktadır. Gayet dekoratif görüntü sağlayan ve bunun yanında ses ve ısı yalıtımları sağlamakta olan bu tavan günümüzde pek çok işletme için tercih edilmektedir. Sizlerde özellikle işletmeleriniz şık görülmesi için bunları tercih edebilirsiniz.

Alüminyum Tavan Özellikleri Bu tavanlarda ise şu özellikler bulunmalıdır; panel tavanlarda paneller en az 0.50 mm kalınlığında ve tam sert alüminyum levhalardan oluşturulan roll-from yöntemleri ile üretilmelidir. Genellikle en sık olarak 85, 100, 125, 200 genişliklerinde ve en çok 6 metre uzunluklarında olacak şekillerde ayarlanmaktadır. Bu alüminyum paneller tavana isteğe göre özel kullanılan elektrostatik tarzlarında boyama yöntemleri ile istenilen her renge boyanabilmektedir. İsteklere göre düz, delikli, dar ve geniş olarak farklı çeşitlerde farklı renklerde ve farklı modellerde de yapılması oldukça mümkündür.

Call Now ButtonHemen Ara
Yardım istermisiniz? Aktif