Alüminyum Panel Nedir
17 Tem

Alüminyum kompozit panel özellikle yapı sektörlerinde kullanılmakta olan bir ürün olmaktadır. Bunun yanı sıra dekorasyon ve reklam gibi pek çok alanda da tercih edilmekte olan, kolay uygulama özellikleri, hesaplı fiyatları, modern görünümleri ve hafif yapıları ile pek çok avantajı bir arada bulunduran özel bir ürün olmaktadır.

Alüminyum panel iki alüminyum levha arasına poliüretan dolgu yerleştirmek suretleri ile elde edilen, yüksek ısı yalıtım güçleri ve yangılara karşı yüksek mukavemeti, modern tasarımlarıyla ve ucuz işçiliği sayesinde yoğun olarak cephe giydirmesinde kullanılan kompozit levhalar, hafif yapılarıyla taşıyıcı sistemler ve kolonlara ekstra yükler bindirmeden yüksek standartlı yapıların yapım aşamalarına zemin hazırlamaktadır. Yapıların dış yüzeyi için taş, tuğla ve yutong gibi ağır ve mali külfetli malzemeler yerine kullanılarak hem daha modern hem daha dayanıklı hem de düşük maliyetli projeler ortaya koyan, eski yapıların yenilenmesi, ısı yalıtımı ve cephe giydirmesi gibi amaçlarla da kullanılarak standartları ve değerlerini arttıran bu ürünler farklı ebatlar ve kalınlıklarıyla her türlü amaç ve proje için rahatlıkla tercih edilebilen özelliklere sahiptirler.

Alüminyum Panel
Alüminyum Panel

Alüminyum Panel Kullanım Alanları;

-Yapıların iç ve dış cephelerindeki uygulamalarda

-Banka ve otel cephe uygulamalarında

-Eski yapıların             yenileme uygulamalarında

-Her türlü balkon dekorasyon uygulamalarında

-Stadyum ve spor kompleksi uygulamalarında

-Ticaret, iş merkezleri ve alışveriş merkezlerinde, işletmelerde

-Havaalanları, tren garları ve otobüs terminallerinde

-Ofis uygulamalarında

-Otobüs durakları ve metro duraklarında

-Stand uygulamalarında

-Sergi ve fuar merkezlerinde

-İşaret ve yönlendirme levhalarında

-Yürüyen merdivenlerde ve asansörlerde

-Kolon ve kiriş kaplama uygulamalarında

-Reklam ve ilan pano tasarımlarında

-Akaryakıt istasyonlarında

-Tünellerde ve metro istasyonları iç yüzey kaplamalarında

-Saçak ve tavan kaplama uygulamalarında

Bu paneller yukarıda da gördüğünüz üzere pek çok farklı sektörde ve farklı alanlarda kullanılmaktadır. İnsanların seçimleri genellikle bu panellerden yana olmaktadır. Her alanda standartları ve değerleri arttıran bu paneller projeler için gün geçtikçe talep edilen ürünler arasında olmaktadır. Modern görümleri ile dikkatleri üzerlerine çekmektedirler. Bunun yanı sıra pek çok insan içinde önemli olan fiyat konusunda da oldukça uygun fiyatlarıyla sizlerle buluşmaktadırlar.

Call Now ButtonHemen Ara
Yardım istermisiniz? Aktif