Açılır Kapanır Alüminyum Tavan Nedir
16 Tem

Sabit alanların geride kaldığı, devamlı değişken olan hayatlarımıza ayak uyduran ve mekanlar için trend olduğu günümüzde artık tavanlar da bize ayak uydurmaktadır. Mekanların hareketli olması alanlarımızın daha zengin gözükmesi ve dekorasyon alanlarında uygulanan işlemlerin farklılıkları ile gün geçtikçe farklı dizaynlar oluşturmaktadır. Açılır kapanır alüminyum tavan bunlardan bir tanesi olmaktadır. Bu tavan türüne günümüzde talepler bir hayli artmış durumdadır. Bu tavanlar sayesinde sıkıcı ve boğucu mekanlardan artık kurtulmak mümkün hale gelmiştir. Tavanların hareketli olması pek çok ihtiyaca cevaplar vermektedir. Sabit ve durağan olan her şeyden kaçınılan şu günlerde, tavanların bile hareket etmesi oldukça orijinal bir fikir olarak uygulanmaktadır.

Açılır Kapanır Alüminyum Tavan
Açılır Kapanır Alüminyum Tavan

Kullanım Alanları

Yaygın bir kullanım alanına sahip olan bu tavanlar sayesinde oldukça farklı amaçlara hizmet edebilmek de mümkün olmaktadır. Bu tavanların kullanım alanları ise şu şekildedir;

-Kafe, lokanta ve restoran; Bu ticari faaliyet gösteren alanların kış aylarında oldukça gelir kaybettiği bilinmelidir. Genellikle yaz aylarında kullanılan bahçe, teras veya balkonlar kış aylarında kapatıldığı için müşteri kapasitesi de dolmaktadır. Bu sebepten ötürü daha az kişilere hizmet vermek zorunda kalan iş yeri sahipleri de zarara girebilmektedir. Oysaki açılır kapanır tavanlar sayesinde yaz aylarında açarak, kış aylarında ise kapatabilecekleri bir tavana sahip olarak kazançlarına devam edebilmektedir.

-Oteller; Otel gibi mevsimlik tercih edilen mekanların kış aylarında faaliyetlerinin durmaları neticesinde gelir kaybına uğradıkları biliniyor. Haraketli tavanlar sayesinde otel sahipleri, havuz, açık eğlence alanları gibi bölümlerini kapatarak farklı bir konsept sağlayarak müşterilerin dikkatlerini üzerlerine toplamaktadırlar.

-Ev, Villa, Konut; Şık, zengin görünüme sahip ve kullanışlı yaşam alanları için evlerinizde de açılır kapanır tavanlar kullanarak farkınızı ortaya koymanız mümkündür. Artık teras, havuz, veranda ve bahçeler gibi tüm alanlarınızda bu tavanlar sayesinde kolaylıkla keyif sürmenizde oldukça mümkün olmuştur.

-Sanayi ve Endüstri; Otomotiv, havacılık, denizcilik ve askeri olarak her alanda artık açılır kapanır tavanlar sayesinde oldukça önemli ve faaliyet gösteren alanlar kurularak hizmetler verebilmektedir. Günümüzde bu tavanlar sayesinde birçok alan şık görünüm sağlamaktadır ve keyifli saatler geçirmenizi sağlar. Bu sebeple birçok alanda bu tavanlar kullanılmaktadır.

Call Now ButtonHemen Ara
Yardım istermisiniz? Aktif